طراحی

کاناپه

کاناپه

کاناپه

وقتی صحبت از لوازم خانگی ارزشمند می شود یک کاناپه با ارزش در صدر فهرست خرید قرار می گیرد. این لازمه با ارزش در انواع مختلفی در دسترس بوده و برای خرید آن باید انواع آن را دانست. با مبل مطلق همراه باشید تا انواع مختلف کاناپه را برای شما شرح دهیم.

انواع کاناپه

علاوه بر مبل های کلاسیک این کاناپه مبل های راحتی هستند که در دهه های گذشته مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته اند. به همین دلیل در این جا به انواع آن اشاره می کنیم.

بوکا

این نوع مبل راحتی به شکل لب بوده و یکی از پرطرفدارترین مبل های راحتی به شمار می آید. این نوع کاناپه در دهه 30 میلادی توسط سالوادور دالی در یکی از طراحی های مشهور این نقاش شکل گرفت.

کاناپه

کابریول لگ

از دیگر کاناپه های موجود می توان به کابریول لگ اشاره کرد که تفاوت آن همانطور که از نام آن پیداست در ساحت پایه ها است. کابریول لگ پایه های کشیده دارد که جذابیت آن را بالا برده است، این مبل از قرن 18 رایج شده است.

کاناپه

کامالئوندا

کامالئوندا (Camaleonda) برگرفته از دو کلمه افتاب پرست (chameleon) و موج (wave) است. این طرح توسط ماریو بلینی در سال 1970 برای B&B Italia عرضه شد. کامالئوندا محبوبترین مدل این بلینی است گرچه این طراح مشهور طرح های بسیاری را ارائه کرده است.

کاناپه

کمل بک

کمل بک یکی از طرح های مشهور است که طرح آن به کابینت ساز مشهور توماس چیپندیل نسبت داده می شود. این طرح دارای قوز های پشتی است که معمولا در طرفین اوج می گیرند و زیبایی این طرح قرن 18 را نمایان می سازند.

کاناپه

کاناپه شزلون‎‏‏‎

شزلون می تواند یک یا چند پشت داشته باشد اما می تواند بدون پشتی نیز طراحی شود. طراحی این کاناپه راحتی بی بدیلی را برای یک یا دو نفر به ارمغان می آورد.

کاناپه

کاناپه چسترفیلد

مبل چسترفیلد به پشتی دکمه دار و Nail-head معروف است و زیبایی آن به همین نوع طراحی است. از دیگر ویژگی های این نوع مبل نیز می توان به دسته های ضخیم و منحنی شکل که به ارتفاع پشتی مبل هستند اشاره کرد.

کاناپه

تخت خواب

مبل ها در روز و تختخواب ها در شب به دلیل چندکاره بودنشان محبوب هستند. در این نوع مبل صندلی ها دارای دو بازو و یک کمر هستند. این پیکربندی یعنی این نوع مبل می تواند در اتاق شناور باشد و نه اینکه حتما مقابل دیوار قرار گیرد.

کاناپه

دیوان ها که خواستگاهشان خاورمیانه است، طراحی آن ها با پایه کوتاه است. این نوع کاناپه را با توجه به پایه های کوتاه می توان به عنوان صندلی نیز استفاده کرد. اغلب دیوان ها به دیوار تکیه داده می شوند و از بالشت های استوانه ای برای راحتی بیشتر در آن ها استفاده می شود.

کاناپه

کاناپه رول آرم انگلیسی

رول آرم انگلیسی به مبل هایی اشاره دارد که در خانه های بزرگ انگلیسی استفاده می شدند. این نوع کاناپه ها دسته های منحنی شکل رو به بیرون دارند، پشتی آن ها اغلب تنگ است و بازو ها عقب تر می نشینند. این نوع مبل با چرخ های چاغ پشتیبانی می شوند و طراحی زیبایی را به ارمغان می آورند.

کاناپه

کاناپه لاوسون

کاناپه لاوسون برای توماس دبلیو لاوسون (Thomas W. Lawson) تاجر ماساچوست اختراع شد. این تاجر به دنبال صندلی های بسیار راحت بوده و این کاناپه نیز از این موحبت برخوردار است. دامن دار بودن، بازوهای کم و بالشتک های جدا از قاب از جمله ویژگی های این مبل راحتی بسیار جذاب هستند.

کاناپه

کاناپه لاوسیت

لاوسیت برای نشستن دو یا یک نفر زن قرن 18 با لباسی حجیم طراحی شده اند. این مبل های دوست داشتنی برای فضاهای کوچک بسیار ایده ال هستند. این مبل های راحتی جذاب با دیگر دکوراسیون منزل نیز به خوبی یکپارچه می شوند و نگرانی برای شما جهت استفاده در طراحی های مختلف ایجاد نمی کنند.

کاناپه

کاناپه ماه جونگ

مبل لانژ هانس هاپفر که در سال 1971 برای Roche Bobois اختراع شد به سبب محبوبیت بالا به ماه جونگ معروف شد. این مبل محبوب طراحی مستطیل شکل دارد و هنوز هم توسط Roche Bobois تولید می شود.

کاناپه

کاناپه میدسنتری مدرن

میدسنتری مدرن به اصطلاح به مبل هایی که مستطیلی شکل هستند و با پایه های چوبی مشخص می شوند، گفته می شود. این مبل ها دارای کوسن هایی با عمق کم پرز طراحی می شوند که جذابیت بالایی برای افراد دارد.

کاناپه

رکامیرها

رکامیرها کاناپه های بدون پشتی هستند که معمولا دارای دو اسکرول بوده و می توان برای دراز کشیدن از آن ها استفاده کرد. این مبل نام خود را از یک فرد اجتماعی به نام مادام رکامیر گرفته اند که در پرتره ژاک لوئیس دیوید کشیده روی یکی از آن ها نشسته است.

کاناپه

سکشنال

سکشنال ها مبل های مدولار و چند تکه ای هستند که چیدمان انعطاف پذیری را ارائه می دهند. پیکربندی L، U و خط راست از جمله چیدمان هایی هستند که برای قرار گیری صندلی های مبل سکشنال مورد استفاده قرار می گیرند.

کاناپه

کاناپه سرپانتین

در دهه 1950 زمانی که اکسپرسیونیسم انتزاعی بر دنیای هنر مسلط بود، ولادیمیر کاگان طراح امریکایی مبل مخصوص تماشای هنر سرپانتین را ساخت. این مبل روی چرخ سوار می شد و جابه جایی آن را همانطور که چشم نواز بود ساده می کرد.

کاناپه

کاناپه ستی

همانند یک صندلی عاشقانه برای دو نفر طراحی شده است. این نام از سکونتگاه settle برگرفته شده است، یک نیمکت چوبی با بازوها و پشتی بلند که قرن ها مورد استفاده قرار گرفته است. به دلیل صندلی کم عمق، طراحی باریک و صاف این نوع کاناپه در ورودی ها و فضاهای باریک مورد استفاده قرار می گیرد.

کاناپه

کاناپه تخت شو

انواع مختلفی از کاناپه و مبل وجود دارد که می شود از آن ها به عنوان تخت استفاده کرد. در زیر بالشتک های با قابلیت جابه جایی یک کاناپه تخت شو دارای یک تخت خواب کش دار با یک قاب و تشک تاشو است.

کاناپه

کاناپه سوریانا

صندلی راحتی سوریانا یک طرح برجسته کاناپه است که در سال 1969 توسط تیم زن و شوهر ایتالیایی Tobia و Afra Scarpa برای Cesare Cassina اختراع شد. برای اولین بار این کاناپه نیازی به استفاده از تکیه گاه برای شکل دادن به آن را نداشت.

کاناپه

کاناپه ترازا

Ubald Klug کاناپه ترازا را برای سازنده سوئیسی De Sede در سال 1973 طراحی کرد. طراحی مدولار کاناپه ترازا که از دو عنصر تشکیل شده است، که هرکدام دارای 7 بالشتک طبقه بندی شده با پوشش چرمی است که روی یک پایه قرار گرفته اند.

کاناپه

Tête-à-tête

این مبل به سبک صندلی عاشقانه که به عنوان صندلی خواستگاری و شایعات نیزشناخته می شود. عبارت Tête-à-tête (سربه سر) ترجمه می شود و به دو نفر اجازه می دهد بدون نیاز به چرخاندن گردن رو به روی یکدیگر قرار گیرند.

کاناپه

کاناپه توگو

در سال 1973 میشل دوکاروی مبل توگو را که مورد علاقه افراد است را اختراع کرد. از جمله المان هایی که در این طراحی استفاده شده می توان به بدون پایه بودن و چین خوردگی اشاره کرد. این طرح مبل برای Ligne Roset طراحی شده بود و هنوز هم در خط تولید این شرکت طراحی های مشابه آن وجود دارند.

کاناپه

جمع بندی

صنعت مبل طی سال ها دستخوش تغییرات بسیاری شده است و طرح های بی نظیری توسط طراحان به و شرکت ها به بازار عرضه شده است. به همین منظور در این جا به بررسی انواع کاناپه پرداختیم تا شما را با این طرح های بی نظیر آشنا کنیم. توجه داشته باشید که برای خریداری یک مبل زیبا می توانید به واتساپ مبل متلق سر بزنید و در آن جا با کارشناسان مجرب این شرکت گفت و گو کنید.