طراحی

الهام از رنگ سبز در طراحی داخلی

الهام از رنگ سبز در طراحی داخلی

رنگ سبز همیشه نشانه حیات، شادابی و سرسبزی بوده و هست. الهام از رنگ سبز در طراحی داخلی می تواند این حس را در زندگی روزمره ما نیز یاد آور شود و موجب سلامت روح و روان ما گردد. رنگ سبز دارای طیف متنوع و جذابی است. از آنجایی که انسان همیشه دوستدار طبیعت بوده علاقه خاصی نیز به رنگ سبز دارد ما در این مقاله می خواهیم به معرفی انواع طیف رنگ سبز پرداخته و به شما آموزش دهیم که چگونه از رنگ سبز در دکوراسیون داخلی استفاده نمایید.

روانشناسی رنگ سبز

سبز رنگ زندگی، سلامتی و رشد است که در تمام طبیعت یافت می‌شود. سبز رنگی است که موجب احساس تازگی و آرامش می‌شود.
این عقیده وجود دارد که مشاهده رنگ سبز برای سلامت قلب مفید است، همچنین موجب می‌شود که آرام‌تر و عمیق‌تر نفس بکشید. همانگونه که گفته شد سبز با یادآوری طبیعت، احساس آسودگی و آرامش القا می‌کند. اما رنگ سبز زیتونی از نظر روانشناسی موجب بروز افکار منفی و مرگ می‌شود و ممکن است برای سلامت روانی مضر باشد.
در مجموع در روانشناسی رنگ ها، رنگ سبز موجب بروز این احساسات در افراد می‌شود:
امنیت
هارمونی
پایداری
قابلیت اطمینان
تعادل
با توجه به روانشناسی رنگ سبز، از سایه‌های مختلف طیف سبز برای ایجاد فضا‌های آرامش بخش، در منازل و مراکز پزشکی استفاده می‌شود. سبز نیز مانند آبی تاثیر تسکین دهندگی دارد و به همین دلیل اغلب به عنوان گزینه اصلی برای طراحی داخلی استفاده می‌شود.

 

الهام از رنگ سبز در طراحی داخلی

طیف رنگ سبز

سبز رنگ زندگی است. شاید بتوان گفت آشناترین رنگ به چشم انسان رنگ سبز است. کافی است نگاهی به اطراف خود بیاندازید، حتما آن را خواهید یافت. طیف رنگی سبز، متنوع و جذاب است. از لیمویی تا زیتونی، از سبز زمردی تا سبز پسته ای.

 

الهام از رنگ سبز در طراحی داخلی

پالت رنگی سبز در دکوراسیون

همنشینی رنگ‌ها در کنار هم، با تکیه بر دانش رنگ شناسی و الهام از طبیعت، تصاویر زیبا و چشم نوازی را ایجاد می‌کند. نکته مهم در این میان حفظ تعادل است. برای آشنایی بیشتر، برخی از پالت‌های رنگی رایج (با غلبه رنگ سبز) را برایتان آورده ایم.

 

الهام از رنگ سبز در طراحی داخلی

مکان‌های مناسب برای استفاده از رنگ سبز

از رنگ سبز می‌توانید در اتاق‌های مختلف خانه استفاده کنید. برای داشتن چیدمانی کلاسیک یا مدرن، گزینه‌های متنوعی با رنگ سبز خواهید داشت. استفاده از گیاهان سبز را فراموش نکنید. آن‌ها طراوات و شادابی را خانه شما می‌آورند

اتاق نشیمن مجلل با پرده های زیبای سبز رنگ

اتاق خوابی آرامش بخش با ترکیب سبز و سفید و گلدان های زیبا

گوشه ای دنج و سبز برای اوقات فراغت

آشپزخانه ای کلاسیک چوبی با کابینت های سبز رنگ

سرویس بهداشتی دلپذیر با رنگ سبز و حضور گیاهان زنده

 

الهام از رنگ سبز در طراحی داخلی

الهام از رنگ سبز در طراحی داخلی

الهام از رنگ سبز در طراحی داخلی

الهام از رنگ سبز در طراحی داخلی

آدرس کارخانه مبل مطلق بر روی نقشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *