طراحی

از صندلی و مبلمان مدرن در کجا استفاده کنیم

طراحی مبلمان مینیمالیستی

از صندلی و مبلمان مدرن در کجا استفاده کنیم

از صندلی و مبلمان مدرن در کجا استفاده کنیم تا بتوانیم بهترین بهره را از آن ها ببریم و به طراحی مینیمال نزدیک تر شویم. مبلمان مدرن  از اواخر قرن نوزدهم، تاکنون گفته می‌شود که تحت تأثیر مدرنیسم است. امروزه این نوع طراحی  ها همان اصول معماری مدرن پیروی می‌کند. سادگی، خطوط صاف و عدم کاربرد تزئینات اضافی از عناصر مهم در این سبک هستند. اشکال مبلمان از بزرگ به کوچک تبدیل شده است و این تغییر را می‌توان ناشی از معرفی فن‌آوری جدید، تغییر در فلسفه و تأثیرات اصول معماری دانست.

استفاده از فلزات در مبلمان مدرن

اخیراً روند کار با فلزات در مبلمان رواج پیدا کرده است. استفاده از فلزات خاص مانند آلومینیوم، نیکل و فولاد ضد زنگ در طراحی مبلمان مدرن زیاد به چشم می‌خورد. این فلزات را می‌توان در طراحی مدرن وسایل روشنایی در طرح‌های مختلف نیز مشاهده کرد.

ترکیب فلز با پارچه در مبلمان مدرن به یکی از سبک‌های پرطرفدار تبدیل شده است. از آنجا که فلز ماهیتی سرد دارد، در کنار متریال گرم می‌تواند تعادل را در دکوراسیون داخلی به خوبی ایجاد کند. بیشترین و محبوب‌ترین رنگ فلزی که برای مبلمان مدرن استفاده می‌شود، رنگ طلایی است که با پارچه‌های مخملی ترکیب مناسبی را ایجاد می‌کند.

اگر فلز تیره رنگ را انتخاب می‌کنید می‌توانید از پارچه‌های کتان و نخ برای روکش مبل استفاده کنید. در برخی از مبل‌های مدرن چوب به کار رفته است، ترکیب فلز و چوب باید متناسب باشد.

در کنار چوب‌های روشن، انتخاب فلزات مسی رنگ و طلایی رنگ می‌توانند انتخاب مناسبی باشند. فلز مبل را می‌توانید به دو صورت براق و مات انتخاب کنید. فلزات براق، چشم‌نواز هستند و به دلیل سطح صیقلی که دارند توجه بیشتری را به خود جلب می‌کنند و به سبک مدرن و معاصر نزدیک‌تر هستند، اما فلزات مات بیشتر تداعی‌کننده سبک‌های سنتی هستند.

 

از صندلی و مبلمان مدرن در کجا استفاده کنیم

از صندلی و مبلمان مدرن در کجا استفاده کنیم

از صندلی و مبلمان مدرن در کجا استفاده کنیم

از صندلی و مبلمان مدرن در کجا استفاده کنیم

کاربردی بودن مبلمان مدرن

این ویژگی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های مرتبط با مبلمان مدرن است. “فرم از عملکرد پیروی می‌کند” به این معنا است که مبلمان مدرن برای رسیدن به یک هدف خاص و برای برآورده کردن موفقیت آمیز آن هدف، طراحی شده است. یعنی هدف مقدم بر سبک است.

برخی از نمونه مبلمان مدرن که عملکرد آن‌ها مهم‌تر از شکل‌شان است، صندلی اداری و صندلی‌های بلند برای نوزادان است. مبل مدرن را می‌توان برای فضای آشپزخانه مدرن، اتاق خواب، اتاق نشیمن، کتابخانه و سایر فضاهای خانه طراحی کرد؛ آن‌ها می‌توانند در فضاهای کم بسیار مفید واقع شوند. کاناپه‌های بزرگ مدرن را برای اتاق نشیمن بزرگ یا مبل‌های 2 نفره مدرن را برای فضاهای کوچک‌تر انتخاب کنید.

دکوراسیون داخلی

اروپایی ها معتقدند که برای رسیدن به خط پایان شما باید اول از همه بدانید که به کجا می روید. پس با در نظر گرفتن یک فضای کلی در ذهن خود از خانه‌ای که مطلوب شماست می توانید مراحل مختلف چیدمان دکوراسیون را انجام دهید.

وقتی صحبت از خرید مناسب وسایل می شود معمولا خانم ها فکر می کنند باید اولین جایی که به آن مراجعه می کنند مغازه یا فروشگاه مبلمان باشد، اما بهتر است برای نقطه شروع فروشگاه مبلمان را انتخاب نکنید، زیرا اگر مبلمان خاصی نظر شما را جلب کند برای سایر انتخاب ها با محدودیت مواجه می شوید.

 درست است که شما نیاز به مبلمان دارید اما اگر انتخاب غلط داشته باشید در نهایت علاوه بر هدر رفتن هزینه، وقت و انرژی شما هم گرفته می شود. انتخاب های محدوده همیشه حس بدی به شما القا می کنند. پس همان طور که گفته شد یک نقشه کلی از دکوراسیون در نظر بگیرید و ببینید در کنار این مبل قرار است از چه نوع تلویزیون و میز تلویزیون و همچنین میزجلومبلی، پرده، فرش و وسایلی استفاده کنید. وقتی همه آنها را در ذهن مجسم کردید بعد اقدام به خرید کنید تا همه وسایل با ذهنیت قبلی و با خط مشی مشخص خریداری شوند.

حتما این وسایل را با توجه به متراژ و ابعاد فضایی که در اختیار دارید خریداری نمایید زیرا خرید مبلمان کوچکتر یا بزرگتر از فضای در دسترس باعث می‌شود که شما نتوانید چیدمان درست و اصولی در خانه داشته باشید و این اشتباه تا انتها ادامه خواهد داشت.

 اگر فکر می کنید که به خاطر سپردن طرح‌ها در ذهنتان کار دشواری است، کاغذ و قلم بردارید و نقشه کف خانه خود را روی آن به صورت دو بعدی بکشید و خیلی راحت با تعیین جایگاه قرارگیری وسایل یک ترسیمی از فضای خانه خود داشته باشید.

حتی در صورت نیاز ابعاد اتاق و قسمت های مختلف را در این نقشه قید کنید تا همه چیز به صورت اصولی و درست پیش برود.

گاهی اوقات با در نظر گرفتن تمام نکات اصولی نیازی ندارید که حتماً یک طراح داخلی به شما بگوید که چه چیزی را خریده و در کجا قرار دهید و شما هم می توانید به صورت کاملا حرفه ای این کار را انجام دهید.

از صندلی و مبلمان مدرن در کجا استفاده کنیم

از صندلی و مبلمان مدرن در کجا استفاده کنیم

طرح رستورانی

در انتخاب نوع صندلی رستورانی باید به سبک و طراحی داخلی فضای رستوران توجه کرد و صندلی هایی متناسب با سبک رستوران انتخاب کرد. به طور کلی صندلی های رستورانی به سه دسته تقسیم بندی می شوند که شامل صندلی های مدرن، کلاسیک و معاصر است.

ساختار کلی صندلی های مدرن صاف و بدون انحنا است و این مدل طراحی از ویژگی های بارز این سبک است. در ساخت صندلی های رستورانی مدرن معمولا از پایه های فلزی استفاده می شود. استفاده از فایبر گلاس و رزین در مدل های به روز این سبک بسیار متداول است. اگر از طرفدار سبک مدرن هستید و می خواهید رستورانتان را با این سبک طراحی کنید بهتر است از این صندلی ها استفاده کنید.سبک کلاسیک در صندلی های رستورانی تعریف دقیقی ندارد. به طور کلی هر مدل صندلی سنتی را می توان در این دسته جای داد. این سبک صندلی های رستورانی دقیقا نقطه مخالف صندلی های سبک معاصر است. صندلی های کلاسیک رستورانی معمولا دارای طراحی منحنی است و دیگر خبری از خطوط صاف و تمیز نیس

از صندلی و مبلمان مدرن در کجا استفاده کنیم

طرح کتابخانه

صندلی مطالعه تفاوت‌های زیادی با صندلی میز تحریر یا میزکامپیوتر دارد. این صندلی‌ها عموماً راحت‌تر هستند اما در آنها خبری از اصول طراحی ارگونومیک مانند صندلی کامپیوتر نیست. اولویت اصلی این صندلی‌ها، راحتی مصرف کننده در نشستن‌های طولانی مدت و مطالعه چند ساعته کتاب است.صندلی مطالعه را می‌شود خاص‌ترین مبلمان درون منزل دانست. وقتی روی این صندلی می‌نشینید احساسی بسیار راحت خواهید داشت و بعلاوه ظاهر آن نیز به گونه‌ای است که وقتی در گوشه‌ای دنج از اتاق یا هال پذیرایی قرار می‌گیرد، ظاهری زیبا و شیک به چیدمان می‌دهد. از صندلی مطالعه می‌توان برای تماشای تلویزیون و یا کار با گوشی و تبلت نیز استفاده کرد، بنابراین حضور آن در هر دکوراسیونی با هر چیدمانی، قطعا مفید خواهد بود. اما انتخاب صندلی مناسب چالش‌های مخصوص خود را دارد. اگر بیشتر در مورد انواع صندلی‌های امروزی بدانید، انتخاب راحت‌تر و مناسب‌تری خواهید داشت.

از صندلی و مبلمان مدرن در کجا استفاده کنیم

طرح آشپزخانه

سیاری از افرادی که تصمیم به خرید انواع مدل های صندلی اپن آشپزخانه می‌گیرند، سعی می‌کنند قبل از رفتن به فروشگاه ها و مراکز خرید مدل های مختلف صندلی‌های اپن یا حتی قیمت های صندلی اپن آشپزخانه را سرچ کنند تا بتوانند یک گزینه مناسب را پیدا و خریداری کنند. البته قیمت و مدل تنها مواردی نیست که مردم قبل از خرید آن‌ها را جستجو می‌کنند و بسیاری از افراد با این دغدغه روبرو هستند که آیا صندلی اپن که از جنس چوب است گزینه بهتری می‌باشد یا صندلی اپنی که جنس استیل دارد می‌تواند برای آشپزخانه آن‌ها انتخاب مناسب تری باشد. بعضی از افراد حتی فقط به جنس صندلی کار دارند و اگر جنس مورد علاقه خود را یافتند ممکن است حتی اقدام به خرید صندلی‌های دست دوم هم بکنند.

برای این که انواع مدل های صندلی اپن آشپزخانه برای خانه شما از همه نظر مناسب باشد باید قبل از هر چیز ارتفاع مناسبی داشته باشد منظور از ارتفاع مناسب این است که هم با جثه افرادی که از آن استفاده می‌کنند همخوانی داشته باشد و هم هنگامی که بر روی آن می‌نشینند و غذا صرف می‌کنند احساس راحتی داشته باشند نه اینکه لازم باشه خیلی خم شوند یا خود را بکشند. بعد از اینکه ارتفاع مناسب را تخمین زدید بهتر است به دنبال صندلی‌هایی باشید که جنس مناسبی داشته باشند و سبک آن‌ها به دکوراسیون منزل شما بخورد و هماهنگی بین اجزای مختلف دکوراسیون از بین نرود و بعد از اینکه ارتفاع و سبک و جنس صندلی را مشخص کردید سعی کنید حتما آن را امتحان کنید و مطمئن

از صندلی و مبلمان مدرن در کجا استفاده کنیم

طرح مبل راحتی

مبل های راحتی به خاطر ویژگی های مشخصی که دارند به این نام شناخته می شوند زیرا این مبل‌ها نشیمن های خیلی نرم و راحتی دارند که ارتفاع آنها نیز نسبت به سایر مبل های دیگر کم است و دارای دسته های پهن و بالشتی از جنس خود مبل هستند و در ظاهر مبل های راحتی بیشترین چیزی که دیده می شود پارچه است. علاوه بر راحتی این مبل ها و ویژگی هایی که در مورد ظاهر آن ها مطرح کردیم، شاید بهتر باشد در مورد ابعاد این مبل ها نیز آگاهی داشته باشید تا بدانید چه میزان از محیط را اشغال می کند.

ابعاد مناسب برای انواع مبل راحتی

وقتی که می خواهید برای منزل خود مبلمان تهیه کنید توجه کنید که بیشترین افرادی که قرار است از آن مبلمان استفاده کنند چه ویژگی های فیزیکی دارند و همچنین به کاربری محیط هم توجه کنید. وقتی که صحبت از ویژگی‌های فیزیکی می کنیم منظورمان این است که اگر در خانواده ای که قد تمامی افراد خیلی بلند باشد یا خیلی کوتاه باشد ممکن است برای استفاده از مبلمان اگر متناسب با فیزیک شان نباشد دچار مشکل شوند و هدف اصلی خرید مبل که راحتی است برآورده نشود

میز غذا خوری

راهنما خرید و ارسال میز ناهار خوری

برای خرید میز ناهار خوری به میزان فضا و دکوراسیون خود توجه کنید، اگر قصد دارید میز ناهار خوری خود را داخل پذیرایی قرار دهید آن را ست مبلمان خود خریداری کنید. اگر منزل کوچکی دارید میز ناهار خوری خود را با رویه شیشه ای خریداری کنید تا فضا بزرگتر بنظر رسد. همچنین شما می توانید در این مورد به جای میز ناهار خوری از صندلی های کانتر آشپزخانه استفاده کنید.

به طور کل در نظر داشته باشید که از نظر سایزی میز ناهار خوری را طوری انتخاب کنید که رفت و آمد را برای شما سخت نکند. برای انتخاب رنگ روکش های میز ناهار خوری توانید از چند رنگ استفاده کنید تا دکوراسیون متفاوتی داشته باشید یا آن را هماهنگ با مبلمانتان انتخاب کنید که ست دکوراسیون ثابتی داشته باشید.

 

از صندلی و مبلمان مدرن در کجا استفاده کنیم

میز غذا خوری

میز غذا خوری یکی از وسایل لازم و ضروری برای خانه بوده و در صورتی که استاندارد ساخته شده باشد خوردن غذا را برای شما لذت بخش و هضم آن را راحت می کند. این میز ها در ست های 2 تا 8 نفره موجود بوده و هر شخصی با توجه به سلیقه و دکوراسیون منزل خود می تواند میز مناسب خود را خریداری کند.

میز ناهار خوری کلاسیک

میز ناهار خوری کلاسیک معمولا از جنس چوب روس یا راش ساخته شده و بر روی آن منبت کاری های زیبایی انجام می شود. این میز ناهار خوری معمولا در دکوراسیون های کلاسیک و سنتی مورد استفاده قرار می گیرد و به نسبت میز ناهار خوری های مدرن قیمت بالاتری دارد.

میز ناهار خوری کم جا

میز ناهار خوری کم جا میز های تاشو یا کوچکی هستند که می توانید آنها را در آشپزخانه یا گوشه ای از پذیرایی خود قرار دهید. این میز ها جای زیادی را اشغال نکرده و برای منازل کوچک بسیار مناسب هستند. میزهای کم جا  در خانه های امروزی با وجود فضای کم بسیار کاربردی و عالی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *